Huis> Nieuwscentrum> Hoe u de juiste gegalvaniseerde draad voor uw project kiest: een complete technische gids

Hoe u de juiste gegalvaniseerde draad voor uw project kiest: een complete technische gids

2026,03,16
ANJIA-GROEP | TECHNISCHE GIDS 2026
Deskundige adviseur: Cathy (International Business Manager) | WhatsApp: +86 18942481665 | E-mail: anjia@yasw.com

Het selecteren van de juiste gegalvaniseerde draad voor bouw-, landbouw- of industriële toepassingen vereist inzicht in de belangrijkste technische specificaties die een directe invloed hebben op de prestaties en levensduur. Ingenieurs en inkoopprofessionals die deze grondbeginselen begrijpen, nemen betere inkoopbeslissingen, waardoor ze geld besparen en tegelijkertijd de duurzaamheid van projecten garanderen.

Deze uitgebreide gids onderzoekt de kritische factoren bij de keuze van gegalvaniseerde draad , vergelijkt productiebenaderingen en biedt bruikbare specificaties voor veel voorkomende toepassingen. Of u nu betonstaal veiligstelt voor betonwerkzaamheden, landbouwomheiningen bouwt of materialen aanschaft voor een grootschalig infrastructuurproject, deze inzichten zullen uw besluitvormingsproces informeren.

Gegalvaniseerde draad begrijpen: de basis

Gegalvaniseerde draad is koolstofstaaldraad bedekt met een beschermende zinklaag door middel van thermisch verzinken of elektrolytisch verzinken. Deze zinklaag dient als opofferingsbarrière, voorkomt roest en verlengt de levensduur van de draad in corrosieve omgevingen.

Het galvanisatieproces uitgelegd

Thermisch verzinken: Staaldraad wordt ondergedompeld in gesmolten zink (ca. 450°C), waardoor een metallurgische verbinding ontstaat. Dit levert op: zinklaag 30–300 g/m² (4–40 μm), legeringslagen + zuiver zink, levensduur 15–50 jaar.

Elektrolytisch verzinken: Zink elektrolytisch afgezet: coating 8–12 g/m² (1–2 μm), alleen zuiver zink, levensduur 2–5 jaar buitenshuis.

Hot-dip vs electro-galvanized wire coating thickness comparison

Microscopische dwarsdoorsnede: thermisch (dik) versus elektro (dun) coating.

Kritieke specificaties voor de selectie van gegalvaniseerde draad

1. Draadmeter (diameter)

BWG mm inch Toepassingen
BWG8 4.06 0,160 Zware omheining, structurele binding
BWG12 2,64 0,104 Landbouwafrastering, schanskorven
BWG16 1,65 0,065 Constructiebinding, medium hekwerk
BWG18 1.24 0,049 Wapeningbinden, lichte constructie
BWG20 0,89 0,035 Bekisting, verpakking, lichte band
BWG22 0,71 0,028 Fijne binding, ambachtelijk

Principe: Dikkere draad = grotere sterkte, minder flexibiliteit. Pas de meter aan de belasting- en bindmethode aan.

2. Gewicht zinkcoating (g/m²)

  • Licht gebruik (binnen): 30–50
  • Standaard buiten: 80–120
  • Zwaar/maritiem: 200–300

Constructie: min. 100 g/m². Agressieve omgevingen hebben 200+ nodig.

3. Treksterkte (MPa)

  • Zachtgegloeid: 350–450 (binding)
  • Gemiddeld koolstofgehalte: 450–550 (gebalanceerd)
  • Hoog koolstofgehalte: 550–800 (structureel)
Galvanized wire specification chart

Specificatietabel: BWG, diameter, coating, treksterkte.

Toepassingsspecifieke richtlijnen

Bouw

  • Dikte: BWG18 (wapening), BWG16 (zwaar)
  • Coating: thermisch ≥100 g/m²
  • Treksterkte: 350–500 MPa (zacht gegloeid)

Agrarisch hekwerk

  • Dikte: BWG12–14 palen, BWG16–18 mesh
  • Coating: thermisch 120–200 g/m²
  • Treksterkte: 450–550 MPa

Industrieel/Veiligheid

  • Spoor: BWG8–12
  • Coating: thermisch 200–300 g/m²
  • Treksterkte: 500–700 MPa

Productiekwaliteit: Premium versus standaard

Materiaalkwaliteit

Premium: Q195 koolstofarm staal, S<0,050%, P<0,045% → uniforme verzinking. Standaard: gemengde kwaliteiten, hogere onzuiverheden → variabele prestaties.

Procesbeheersing

  • Diametertolerantie: ±0,02 mm
  • Uniformiteit van de coating ≥95% dekking
  • Hechting: bestand tegen bochten van 3×180°
  • Certificering: ISO 9001, fabriekscertificaten
Quality control laboratory testing galvanized wire coating thickness

QC lab: laagdikte meten met digitale meter.

Kwaliteitscontrole

  • Visueel: uniforme coating, geen kale plekken
  • Remklauw: diametercontrole
  • Coatingdikte: magnetische meter
  • Documentatie: molencertificaten

Kostenanalyse: totale eigendomskosten

Prijsfactoren

  • Grondstof (stalen staaf)
  • Gewicht zinkcoating (+10–20% voor zwaarder)
  • Verwerking (hot-dip > elektro)
  • Volume (container laadt het beste)
  • Specificaties (nauwe toleranties +5–15%)
Factor Lage kosten Premie
Initiële prijs $ 800-900/t $ 950–1100/t
Levensduur 3–5 jr 15–20 jr
15-jarig totaal $ 2400–3600/t $ 950–1100/t

Inzicht: Premium draad kost 40-60% minder gedurende de levenscyclus.

Inkoop uit China: kwaliteitsborging

China produceert ~60% van de wereldwijde gegalvaniseerde draad. Betrouwbare leverancierschecklist:

  • ISO 9001:2015 (huidig)
  • Exporteer de geschiedenis naar uw markt
  • Audits door derden (SGS, TÜV)
  • Molencertificaten per zending
  • Inspectie vóór verzending

Rode vlaggen: prijzen liggen 20% onder de markt, geen fabriekscertificaten, geen audits, druk voor 100% vooruitgang.

Veelgestelde vragen

Vraag 1: Hotdip versus elektro?
Hot-dip: dik (30–300 g/m²), buiten 15+ jaar. Elektro: dun (8–12), alleen binnen.
Vraag 2: Verbruik van binddraad?
8–12 kg per ton wapening. Bereken: snijpunten × draadlengte (30–40 cm) × 1,1.
Q3: Certificeringen nodig?
ISO 9001, fabriekscertificaten, inspectie door derden (SGS/TÜV). CE voor Europa, ASTM A641 voor de VS.
Vraag 4: Levensduur buiten?
Lichte vacht 2-5 jaar, standaard 10-15 jaar, zware 20-50 jaar. Kust neemt af met 30-50%.
Q5: Automatische bindmachines?
Ja, vereist BWG20–21 (0,8–0,9 mm) en treksterkte 400–500 MPa.

Aanbevolen fabrikanten

ANJIA GROUP (Hebei Conquer Hardware Wire Mesh Co., Ltd.) heeft meer dan 30 jaar, 72.000㎡ faciliteiten, ISO 9001, CE, TÜV-audits, dual-base logistiek (Anping + Guangzhou). Ideaal voor fabrieksmatig gegalvaniseerde draad.

Conclusie

  • Constructie: BWG18, thermisch ≥100 g/m², 350–500 MPa
  • Landbouw: BWG12–16, 120–200 g/m², 450–550 MPa
  • Industrieel: BWG8–12, 200+ g/m², 500+ MPa

Geef prioriteit aan kwaliteitsdocumentatie voor waarde op de lange termijn.

Gerelateerde bronnen

Normen: ASTM A641, BS EN 10244-2, ISO 7989
Gepubliceerd: 16 maart 2026

Technische ondersteuning en fabrieksprijzen

Cathy (Internationaal Zakelijk Manager)
WhatsApp: +86 18942481665 | E-mail: anjia@yasw.com

Vraag een offerte aan

Fabriekscertificaten · CAD-ondersteuning · Prijzen van containerladingen · ISO 9001:2015

© 2026 ANJIA GROUP (Hebei Conquer Hardware Wire Mesh Co., Ltd.) | ISO9001:2015 | CE | 50+ landen
www.anjiahardware.com
Vervoeg ons

Auteur:

Ms. Cathy

E-mail:

anjia@yasw.com

Phone/WhatsApp:

+86 13926258141

populaire producten
Misschien vind je het ook leuk
Gerelateerde categorieën

E-mail naar dit bedrijf

Onderwerp:
E-mail:
bericht:

Uw bericht moet tussen 20-8000 tekens

ANJIA GROUP Hebei Conquer Hardware Wire Mesh Co., Ltd. Onderdeel van ANJIA Group sinds 1996 Wie wij zijn Hebei Conquer, met het hoofdkantoor in Guangzhou en een geïntegreerde productiebasis van 70.000 m² in...

Abonneer onze nieuwsbrief

  • Mobile-Phone
    +86 13926258141
  • Adres
    North of Zhangshe Villiage,Anping county,Hengshui city, Hengshui, Hebei China
We will contact you immediately

Fill in more information so that we can get in touch with you faster

Privacy statement: Your privacy is very important to Us. Our company promises not to disclose your personal information to any external company with out your explicit permission.

verzenden